ЗВІТ

ЗАВІДУВАЧА ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ № 12

ГОЛІНБЕРГ ОЛЕСІ ФРАНЦІВНИ

ПЕРЕД КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСКІСТЮ ПРО

ЗА 2018 – 2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

 

 

 

     
        Дошкільний навчальний заклад № 12 функціонує з 1962 року, розрахований на 6 груп.

Освітньо-виховний процес в 2018 – 2019 навчальному році здійснювався в 6 вікових групах згідно річного плану, який був схвалений педагогічною радою (протокол №1 від 31.08.2018р.)

Режим роботи дошкільного закладу – п’ятиденний.

На кінець навчального року списковий склад дітей становить – 147 дітей.

Педагогічним та технічним персоналом дошкільний заклад укомплектований повністю і нараховує – 27 чоловіки.

В установі працює 11 педагогів: з вищою освітою – 11.

В 2018 – 2019 навчальному році курсову підготовку при Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти та Кам’янець-Подільському національному університеті пройшла вихователь Ординець Н.О. та практичний психолог Сімчук Н.С.

Чергову атестацію пройшли вихователь Ординець Н.О. та практичний психолог Сімчук Н.С. та проатестовані  вихователь Ординець Н.О. на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», практичний психолог Сімчук Н.С. на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії». 

Освітньо-виховний процес у закладі здійснювався відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», «Впевнений старт», інструктивно-методичного листа « Про організацію методичної роботи у дошкільних навчальних закладах

в 2018-2019 навчальному році» №144 від 21.08.2018р.:

-       організація освітнього процесу на принципах наступності та перспективності в умовах гармонійного розвитку самодостатньої, ініціативної, компетентної особистості;

-       реалізація діяльнісного підходу як важливої умови формування психологічної зрілості, життєвих компетентностей і готовності до навчання в Новій українській школі старшого дошкільника;

-       впровадження педагогіки партнерства, якісно нового рівня взаємовідносин між учасниками освітнього процесу (дитина, педагог, батьки);

-       формування нових нестандартних форм підвищення кваліфікації педагогів, навичок їх безперервної освіти через якісне використання інформаційно-цифрових технологій.

Для успішної реалізації поставлених завдань протягом навчального року було проведено 4 засідання педагогічних рад:

-  Про підсумки діяльності закладу в 2017 – 2018н.р. та завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості навчально-виховного процесу в 2018-2019н.р (серпень);

-  Інноваційні підходи щодо зміцнення здоров’я дошкільників в дошкільному закладі   (листопад);

-  Комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільника (лютий);

-  Організація життєдіяльності дошкільників в умовах ДНЗ та сім’ї   (травень).

Психологічною службою дошкільного закладу, зокрема практичним психологом Сімчук Н.С. протягом року згідно річного плану проводилась робота з дітьми і педагогічними працівниками. На основі психологічних обстежень проводилась корекційна робота з дошкільнятами, з вихователями – консультації.

Організаційно-педагогічна робота з дошкільниками мала різнобічний характер: свята, розваги, сезонні виставки, конкурси, спортивні змагання.

Конкурси та виставки, які були проведені протягом цього навчального року – «Осіннє мереживо» (жовтень), «Зимова фантазія» (грудень), «Великодня писанка» (березень), – показали позитивну динаміку у розкритті креативного потенціалу вихователів і батьків та дітей.

Вихованка, Солоненко Ангеліна учасник міського творчого конкурсу «Модні фантазії осені» - нагороджена дипломом ІІІ  ступеня. Вихователь, Ординець Н.О. учасник міського творчого конкурсу «Вихователька і Я» - нагороджена дипломом ІІІ  ступеня. Дошкільники нашого закладу  учасники міського дитячого конкурсу «Жива казка» - нагороджені «Гран прі». Вихованка, Йосипенко Аріна  учасник міського художньо-творчого конкурсу «Дошкільнята за мир» - нагороджена дипломом ІІІ  ступеня.

З метою розвитку творчих здібностей дітей в цьому навчальному році працювали гуртки: «Веселі нотки» (танцювальний гурток, керівник Ферманюк І.Ю.), «Розумнички» (підготовка до школи, керівник Рубан В.В.), «Чарівна англійська» (гурток англійської мови, керівник Малик Т.В.), «Із казки в казку» (театралізований гурток, керівник Ординець Н.О.).

Усвідомлюючи значення єдності вимог суспільного та родинного виховання значна увага приділяється роботі з батьками. На основі вивчення і аналізу соціального статусу і виховного потенціалу сімей у всіх вікових групах планувались і проводились  форми роботи з батьками: індивідуальні і групові консультації, бесіди.

Проведено загальні батьківські збори «Розвиток творчої особистості в системі дошкільної освіти» (жовтень), «Здоров’я дитини в садку і родині» (травень).

Налагоджені тісні взаємозв’язки із ЗОШ №12. Спільно з школою складений план роботи по забезпеченню наступності. Протягом навчального року було організовано день відкритих дверей для майбутніх першокласників, виставку дитячої творчості «Талановиті пальчики».

Робота з громадськістю є невід’ємною частиною організаційно-педагогічної роботи. Співпраця з МЕНЦУМом: організація екскурсій, спільних свят та розваг, дає плідні результати у формуванні в дітей екологічної грамотності, знань про флору і фауну Поділля.

Аналізуючи роботу за навчальний рік слід відмітити, що в усіх вікових групах створені умови для організації трудового, морального, духовного, естетичного, фізичного і національного виховання.

Тому, виходячи з аналізу методичної роботи дошкільного закладу за 2018 – 2019 н.р., керуючись в роботі Законами України «Про освіту» та «Про дошкільну освіту», педагогічному колективу у новому навчальному році слід більше звернути увагу на:

-  впровадження в практику роботи інноваційних технологій;

- розвиток творчих здібностей дитини, як основи виховання її особистості в напрямку набуття соціального досвіду, через інтеграцію художньо-мовленнєвої, образотворчої та ігрової діяльності;

- пізнавальний розвиток дошкільників шляхом впровадження ІКТ технологій в освітньо-виховний процес дошкільного навчального закладу в умовах модернізації дошкільної освіти.

Головним у роботі дошкільного закладу завжди залишається здоров’я дітей, саме тому у садочку велась різнопланова робота з фізичного розвитку дошкільнят. Дні здоров’я, консультації для батьків, робота клубу молодих батьків, розваги та свята все це неповний перелік заходів під час яких велась плідна робота над зміцненням фізичного розвитку дітей.

Протягом року ефективною з профілактики захворювань була робота медичної сестри. Адже за 2018-2019 навчальний рік захворюваність дошкільнят зменшилась на  12% . Саме здоров’я дітей напряму залежить від ефективності проведення оздоровчого літнього періоду. Збалансоване харчування, свіжі овочі та фрукти, фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, загартовуючі процедури, все це позитивно вплинуло на зміцнення молодого організму, що протягом року сприяло захищеності від вірусів. Протягом навчального року не зареєстровано захворювань на ангіну та ацетонічний синдром, пневмонія жодного випадку, 16 випадків захворювання на вітряну віспу, 2 випадки захворювання на кір. Відвідування дітьми дошкільного закладу в середньому за навчальний рік становило 56%

Рівень захворюваності за 2018-2019 навчальний рік

 

Пнев-монія

Гострий бронхіт

ГРВІ

Ангіна

Отит

Ацетоніч-ний синдром

Інші хвороби

Всього

к-сть

%

Вересень

-

-

2

-

-

-

4

6

3,8

Жовтень

-

6

13

-

-

-

15

34

21,7

Листопад

-

2

7

-

-

-

14

23

14,7

Грудень

-

1

6

-

-

-

10

17

10,7

Січень

-

3

12

-

-

-

5

20

12,6

Лютий

-

7

16

-

-

-

8

31

19,6

Березень

-

3

20

-

-

-

10

33

20,8

Квітень

-

8

16

-

-

-

10

34

21,5

Травень

-

4

10

-

-

-

4

18

11,4

 

 

Адміністративно-господарська робота.

Протягом навчального року покращено матеріально - технічну базу дошкільного закладу завдяки спонсорській допомозі підприємців Горбатюк В’ячеслав та Яковенко Анатолій встановлено:

Пластикові двері – 7000 грн

Пластикове вікно – 5000 грн

Разом – 12000 грн.

За рахунок міського бюджету :

Пластикові вікна 7 шт. – 50000 грн.

Ковдри 10шт. - 200 грн.

Тарілки 50шт. -1375грн.

Ножі 10шт.- 1050 грн.

Миючі засоби – 6050 грн.

Медикаменти – 1800 грн.

Холодильник «ВЕКО» - 12000 грн.

Світильники 5шт.- 2250 грн.

Вага – 4000 грн.

Постільна білизна 25шт.- 7500грн.

Разом – 86 225 грн.

        Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №12 визначив пріоритетні напрями роботи в наступному 2019-2020 навчальному році, які створять умови для всебічного, досконального та повноцінного розвитку дошкільників.

          Співпраця з сім’ями та спонсорами дає можливість для комфортного  перебування дітей у дошкільному закладі. Збагачення матеріально-технічної бази, розвивального простору позитивно впливає на імідж садочка, що дає можливість батькам обирати додаткові види діяльності та додаткові освітні послуги для своїх малюків. За результатами таємного голосування батьківської громадськості роботу дошкільного закладу за 2018-2019 навчальний рік вважати задовільною.